• survivor izleyen insan

  45.
  Sadece survivor izliyor diye aptal damgası yapıştıramayacağım insandır. Lakin sadece tek derdi survivorsa ve saatlerini televizyon karşısında geçiriyorsa evet aptaldır.
  2 ... dusunemeyen filozof
 • öğretmenlere kişilik mülakatı olsun

  5.
  Olması gereken durumdur. Lakin ülkemizde yapılmamalıdır. Yapıldığı taktirde öğretmenleri sınamaktan ziyade torpil için kullanılacaktır.
  5 ... dusunemeyen filozof
 • 2018 yılında kürdistan kurulacak

  10.
  (bkz: itin duası kabul olsa gökten kemik yağardı)
  2 ... dusunemeyen filozof
 • öz anneden sen haramsın dayağı

  16.
  Dünyanın toz pembe olmadığını bir kez daha anlatan görüntülerdir. Yazıp yazıp sildiğim onlarca cümleye, tonlarca öfkeye sebep olmuştur. Umarım bir gün böylelerinin olmadığı bir yerde yaşarım.
  ... dusunemeyen filozof
 • mühendisin oyuyla dağdaki çobanın oyunun eşitliği

  40.
  Bazıları için:
  Mey biter saki kalır
  Her renk solar haki kalır
  ilim insanın cehlini alsa da
  Hamurunda varsa eşeklik baki kalır
  şeklinde açıklayabileceğim; fuzuli'nin dizelerinde saklı olan durumdur. (bkz: istisnalar kaideyi bozmaz)
  1 ... dusunemeyen filozof
 • bir kitaba 25 tl veren insan

  625.
  Olması gayet doğal aklı başında insandır. Bir şeyleri hedefliyordur, olgundur, kendini geliştirmek istiyordur. Neden vermesin ki? Bir kitap hakedebilir 25 lirayı. Özellikle paranın hiç değerinin olmadığını ve ona buna boşuna para harcadığımızı göz önüne alırsak. Ayrıca öyle kitaplar vardır ki verdiğimiz paranın karşılığını bize misliyle öderler de haberimiz bile olmaz. Yararlıdırlar sonuç olarak okuyalım, okumayanları teşvik edelim.
  1 ... dusunemeyen filozof
 • bir kitap okudum ve bütün hayatım değişti

  165.
  Bende olmayan durumdur lakin inanırım ki bir kitap değilse bile kitaplar değiştirir insanın hayatını. Farklı şeyler katar insana farklı renkler, farklı tatlar. Bir kitapla dünyayı gezebilirsiniz mesela, ya da kendi iç dünyanıza seyahat edebilirsiniz. Kim bilir belki kendinizi gerçekten bulursunuz bir kitapta. Belki başlamayı bekliyorsunuzdur da diyen biri yoktur; bir kitap okursunuz başla diyiverir sizlere. Geçmişe de gidebilirsiniz bir kitapla, geleceğe de. Bir bakmışsınız eski bir şairi dinliyorsunuz oturmuş yanına, bir bakmışsınız sefere çıkmışsınız fatih sultan Mehmet hanla. Evet kitaplar efendim, kitaplar dünyamdır benim. Sizin de olsun umarım. Kitapların sadece fotoğraf atmak için kullanılmadığı zamanlarda görüşmek dileğiyle.
  1 ... dusunemeyen filozof
 • islamın insanlığa hakaretleri

  9.
  Olmayan hakaretlerdir lakin insanların islam'a hakaretleri saymakla bitmez. islamı kabullenmiş bazı insanlar bile bilerek/bilmeyerek bu davranışı gerçekleştirirler. islam'a edilen hakaretin temelinde iki şey vardır. Bunlardan birincisi insanların islamın gerçekte ne dediğini, neyi anlattığını, neyi savunduğunu bilip anlamadan eleştirmesi, ikincisi ise Müslüman kisvesinde görünen bazı insan ya da örgütlerin yaptıklarıdır. Bunlar islamı zaten bilmeyen topluluk ya da insanlarda AA islamiyet böyle mi istiyormuş ne kadar yobaz bir din ne kadar kötü demek ki tüm Müslümanlar böyleymiş bunlar insanlığa zararlı düşüncesini oluşturmakta ve bunların islamiyete her türlü yaftayı vurmasına olanak tanımaktadır.
  ... dusunemeyen filozof
 • bu dünyaya çocuk getirmek

  11.
  Bir adet karşı cinsle yapılabilecek gayet doğal bir durumdur. Lakin bundan sonrası toplumumuzda biraz sıkıntılıdır işte. Sen o çocuğu yapıyorsun ama gerçekten bakabilecek misin o çocuğa? Hakettiği ilgiyi, sevgiyi ve ergen olduğunda parayı verebilecek misin. Sen gerçekten insan mı getireceksin bu dünyaya, yoksa sadece yaşamak için yaşayan bilinçsiz bir birey veya daha kötüsü mü. Bu dünyaya çocuk getirmek gayet doğal ve kolaydır evet ama o çocuğu gerçekten yetiştirmek, işte bütün mesele bu.
  1 ... dusunemeyen filozof
 • 15 nisan 2016 mardin de 4 askerin şehit olması

  14.
  Halkımızın artık pek umursamadığı olaylardan biri. Kim üzülecek ki şehitlere en iyisi gidip survivor izlemek. Böyle mi olmalıydı. Hayır. Ama oldu, her gün oluyor. Analar ağlamamalıydı, gülmeliydi yüzler. O kerpiç, sıvaksız evler sadece bu yüzden gösterilmemeliydi haberlerde. Yanmamalıydı yürekler. Ama yanıyor, alev alev.
  ... dusunemeyen filozof
 • usame bin ladin

  301.
  ikiz kulelerin vurulmasıyla suçlanan ve öldürülen lider. Eğer kendi yaptıysa ve bundan abd'nin ve gizli servislerin haberi, onayı yoksa bile yine de yapılmamış olması savunduğu islam dini için daha iyi bir sonuç oluştururdu. Saldırıdan sonra islam'a karşı bugün de ışidin oluşturduğu gibi islamafobi oluşmuştur. 11 eylül saldırıları sonucu abd'de belki üç bin kişi ölmüştür lakin karşılığında afganistan'da, ırak'ta binlerce insan ölmüş; ABD böylelikle ırak, afganistan'a bu saldırıları bahane göstererek daha meşru bir zeminde saldırabilmiştir. Kimin yaptığı ya da yaptırdığı da artık bu sonucu değiştiremez.
  ... dusunemeyen filozof
 • güzel değilsin ama tatlısın

  34.
  Çirkinsin de moralin bozulmasın diye söylemiyorum şeklinde anlaşılması gereken cümledir.
  2 ... dusunemeyen filozof
 • 57 islam ülkesinin almanya kadar üretim yapmaması

  8.
  Acınası durumdur. Sadece tüketim bazında yaşamanın, üretimi düşünmemenin sonucudur. Dış güçlerin rahat bırakmaması da etkilidir lakin bu ülkelerin kendine bir çekidüzen vermemesi halinde ilelebet devam edecektir.
  ... dusunemeyen filozof
 • kitap okuyan kız

  66.
  Eğer okuduğu sadece aşk romanları değilse gerçekten saygı duyacağım, kendini geliştirmek amacında olan, beni kendine hayran bırakabilme kapasitesine sahip, az bulunası kız.
  2 ... dusunemeyen filozof
 • hoşlanılan kıza salakça gülümsemek

  4.
  O da senden hoşlanıyorsa ikinizi birbirinize daha samimi hissettirecek, ama eğer hoşlanmıyorsa deli mi acaba diye düşünmesine vesile olacak ve hiçbir işe yarayamayacak hatta kızı senden soğutabilecek olay.
  1 ... dusunemeyen filozof
 • allah yerine tanrı demek

  6.
  Biraz da Amerikan filmleri izlemekten dolayı gelen özenti ya da alışkanlıktır. Allah demek insanlarımızca daha hoş karşılanmaktadır.
  2 ... dusunemeyen filozof
 • sigara fiyatları

  5.
  Nerden başladım ben bu sigaraya dedirten fiyatlardır. Sevgili devletimiz aldıkça alıyor.
  3 ... dusunemeyen filozof
 • selamun aleyküm diyen insan iticiliği

  77.
  Olmayan iticiliktir. Ne güzel selam veriyor işte ne oluyor sanki.
  1 ... dusunemeyen filozof
 • gerçekçi yalanlar

  3.
  Hayır hayır üzülmedim. Gerçekten bak hiç üzülmedim.
  2 ... dusunemeyen filozof
 • nefret edilen klişe cümleler

  65.
  Üniversiteye gittin artık bir sevgili yapmışsındır. Sanki kaydolurken sevgili hediye ediyorlar.
  1 ... dusunemeyen filozof
 • yeni şeyler getiriyorum